Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
coxxxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 15.leden 2009 - 13:23

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od coxxxx »

ach jaj co uz k tebe hadam len =D>
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

Caute, borci. Mame v rodine 3 tieto krabice. Zatial bezali. 2 su zosietovane a sharuju si kartu. Problem nastal, ze jeden, v ktorom bola sharovana karta, prestal bezat a po zasunuti do zasuvky sa objavi na displayi len "on" a vobec sa na obrazovke nic neukaze a takisto ani na displayi sa to nikam dalej nezmeni. Ma to riesenie? Ak nie, co sa v sucasnosti oplati kupit v co najpristupnejsej cenovej kategorii, co bez problemov funguje aj so zdielanim karty s x403p? Vopred dik.
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

fenno píše:Caute, borci. Mame v rodine 3 tieto krabice. Zatial bezali. 2 su zosietovane a sharuju si kartu. Problem nastal, ze jeden, v ktorom bola sharovana karta, prestal bezat a po zasunuti do zasuvky sa objavi na displayi len "on" a vobec sa na obrazovke nic neukaze a takisto ani na displayi sa to nikam dalej nezmeni. Ma to riesenie? Ak nie, co sa v sucasnosti oplati kupit v co najpristupnejsej cenovej kategorii, co bez problemov funguje aj so zdielanim karty s x403p? Vopred dik.

Este doplnim, ze po zapojeni do zasuvky kratko blikne 00.00, potom ON a po kratkej chvili on a tak to zostane.
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od RAMSES »

efendy55 píše:
Peter91 píše:Ahojte.
Mám na Vás jednu prosbu.
Mám tento prijímač ale keď mám pripojený HDMI kábel tak celý je spomalený
a aj prepínanie kanálov trvá asi 10 sekúnd.
keď pripojim k telke cez scart tak to je celkom svižné len nevidno názov kanalu akože nič ani menu ani hlasitost.
Mohlo by ste mi poradiť ako by som to vedel spojazdniť buď HDMI alebo SCART.
inač teraz tam mám SW:
globo_x4_black synaps_gi_1.5.37_gisclub.tv.abs
ale už som skúšal aj
globo_x4_RC1.2_Proton_lemontree_1.5.41.VI
globo_x4_black synaps_gi_1.5.50_gisclub.tv
tak sa priprav odchádza ti asi do večných lovíšť . :cry: presne toto robil aj sestre s hdmi kamoš tam vymenil kondiky išiel asi tri mesiace a potom cez hdmi začal obraz aj zvuk sekať ,ale cez scart ide bez problémov . momentálne je napojený na crt tak že tam zatial ide a ked dodýcha tak pôjde do popolnice .
Presne tak , môžem to potvrdiť tiež. Mám tiež doma 2 ks vrátených X403. Problém podobný, prijímač cez DO má spomaléné reakcie, prepínanie v MENU trvá cca 8-10 sec. STB sú cca 1,5 až 2 ročné. Vyskúšal som do nich nahrať cez RS232 všetky možné dostupné FW. Pri niektorých FW stb. bežal 5 až 8 dní a potom kľakol. Taktiež potvrdzujem fakt, že po nahratí spávného FW , stb. funguje cez scart . Skúšal som to priebežne asi 2 týždne a prijímač neprejavoval pri prepojení cez scart kábel žiadne známky poruchy, alebo spomalených reakcií pri prepínaní.

asi toľko z mojich skúseností...
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

Všetko je o tom, že sa snažíte "strkať" do stb za každú cenu najnovšie softy!
U mňa 403p funguje vyše dvoch rokov bezproblémovo, na softe, ktorý bol v tom čase aktuálny, nemal som dôvod meniť ho!!!
Stb je pripojený na crt tv cez scart, soft typ Amstar, z mojej strany absolútna spokojnosť!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fuxo »

Nie je to o strkaní najnovších softoch,uvedená chyba ,že nejde HDMI výstup ,spomalené reakcie bude hardverová chyba toho prijímača. Už som to riešil u dvoch zákazníkov ,ale namiesto obyčajneho scart kábla som použil komponentný kábel. Obraz je skoro ako cez HDMI.
fenno
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 29.listopad 2010 - 21:55

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fenno »

fenno píše:
fenno píše:Caute, borci. Mame v rodine 3 tieto krabice. Zatial bezali. 2 su zosietovane a sharuju si kartu. Problem nastal, ze jeden, v ktorom bola sharovana karta, prestal bezat a po zasunuti do zasuvky sa objavi na displayi len "on" a vobec sa na obrazovke nic neukaze a takisto ani na displayi sa to nikam dalej nezmeni. Ma to riesenie? Ak nie, co sa v sucasnosti oplati kupit v co najpristupnejsej cenovej kategorii, co bez problemov funguje aj so zdielanim karty s x403p? Vopred dik.

Este doplnim, ze po zapojeni do zasuvky kratko blikne 00.00, potom ON a po kratkej chvili on a tak to zostane.
Ma niekto odpovede aj na moje otazky?
maiden
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 28.leden 2007 - 15:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od maiden »

Skúšal si prehrať soft cez RS232?Mal som zopár takýchto prijímačov, čo mali všelijaké problémy, hlavne mrznutie Hdmi výstupu.Vždy tam dám cez RS232 ten opravný soft, myslím že 1.2.87 a potom dám otestovaný 1.5.40 gisclub. Zatiaľ všetky frčia.A ak chceš zdieľať s ostatnými Opticum X403, tak doporučujem trebárs Amico 8140.
V+Zero,Amico MiniHD SE,Samsung LE40C650
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od RAMSES »

"maiden" neviem, že odkiaľ si k tomu dospel, ale "FUNGUJE TO", môžem to potvrdiť . V TOMTO príspevku
je k dispozícií uvedený FW aj s vhodným Upgrade TOOL..

:book:
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od efendy55 »

ramses : myslíš že by to pomohlo ked som tam už menil všetky kondiki asi 3-mesiace išiel bez problémov ,ale po tejto dobe začal obraz aj zvul cez HDMI proste sekať ,ale cez scart ide bez problémov . samozrejme boli v nom všetky kondiki vymenené . :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od RAMSES »

No uvidíme, možno nejaký zázračný "opravný FW..", ako to napísal maiden :wink:
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od efendy55 »

:thankyou: takže ho nechať dodýchať cez scart na crt a potom do popolnice . :ROFL: asi zbytočná strata času sa s tým drbať . ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od RAMSES »

Za pokus to stojí, veď za to nič nedáš. Možno sa to niekomu aj oplatí, keby si s tým predlžil nejaký ten čas fungovanie prijímača. Ono nahrať tam ten "opravný" FW cez RS 232 je otázka 10 min. Naskenovať si TP zo satelitu otázka cca ďalších 20 min až 1 hod. , záleží koľko pozícií používaš. A "jedeš dál", ako to zvyknú písať naši "český soudruzi". :wink:
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od MKE »

Vedel by mi niekto poradiť ?

Mám prijímače Opticum x406p a x403p a zdieľal som kartu z x406p cez cccam na x403p a všetko išlo v pohode, ale akonáhle sme prerábali celý byt a mám teraz x406p tam kde vtedy x403p a všetko je tak ako minule, ale nechcú sa nájsť prijímače. Ani pingovanie nepomáha, pritom internet na oboch prijímačoch ide normálne. Neviete ako spojazdniť zdieľanie ?

X406P - 1.09.8977
X403P - globo_x4_black synaps_gi_1.5.40_gisclub.tv
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od vlado.ucho »

Skontroluj si či máš zapnuté v STB DHCP,či im router priradí IP adresy a či je zadanie pripojenia správne.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od MarekMM »

A prístupovú kartu si nechal v tej 406_ke ???

Niečo podobné som po maľovaní riešil u kamoša ...
Vymenil si satelitné prijímače a presunul aj kartu do satelitného prijímača v obývačke ...
Bolo však treba zmeniť aj nastavenie klient server... :)
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od MKE »

Obe prijímače majú pridelené IP cez DHCP a ako som spomínal už vyššie, tak na oboch prijímačoch ide net normálne, ale pri zdieľaní stále píše len connecting, pritom meno aj heslo je to isté aj port (10000) je na oboch rovnaký.

Karta je v X406p ako vtedy, keď to ešte išlo a vôbec už netuším kde je chýba. Mne to príde ako chýba niekde v routry, ale aj ten som skúšal do továrenských dávať a stále len connecting píše.
sf777
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 113
Registrován: 31.říjen 2007 - 8:14

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od sf777 »

Menila sa nejak vzdialenosť medzi STB?
Skus ich spojit cez switch.
Caf caf
DM 800HDse ver. 2.10
VU+ Solo SE V2 (1xDual DVB-S2) E2 OpenATV 6.4
ZyXEL NAS326
svist
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 26.říjen 2008 - 17:29

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od svist »

Dobrý deň,ahojte.
Prosím o radu. Svokrovci majú satelitný prijímač Opticum x403p , kúpil som im kartu skylink irdeto 01 ,ale nejde im.V skylink stanku som ju reklamoval,ale vsetko na certifikovanom sat.príjímači s Iredeto čítačkou išlo .Ktorý firmware im tam nainstalovať,aby im fungovala? Chcem sa vyhnuť kupe cam modulu a dalsej investície. Vopred ďakujem.
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od vensan »

pri karte M7 sa kupe modulu nevyhnes.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“