AMIKO ALIEN 2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Omyl, dvojita zprava...
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od logan »

Amiko Alien 2 má pomerne málo pamäte. Pomalé prepínanie a reakcie na DO sú spojené podľa mňa väčšinou s jej nedostatkom. Preto napr. v ATV 5.1 mám len plugin diseqc tester a dream-explorer. A potom jeden nenáročnejší skin Pli-HD-FullNight. Táto zostava mi chodí svižne ak nič neinštalujem - ani aktualizáciu software cez Nastavenia - Správa software. Aktualizujem nový čistý...
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Radovan111 »

Ano přesně jak píšeš logan :) , tak má ten box málo paměti, ale jde nějakým způsobem přesměrovat pluginy na externí USB flešku, aby se ušetřila vnitřní paměť v boxu - už jsem to zkoušel, ale zatím se mě to bohužel nepodařilo, vždy mě to zdechlo myslím ta Enigma a musel jsem to tu Enigmu instalovat znovu, ale tož to už je můj problém že to zatím bohužel neumím, mohl bych tu dát odkaz jak na to, ale nevím, abych nedostal zdrba od moderátorů :oops:
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Presmerovat co jde na usb key me taky napadlo, ale jeste jsem na to netlacil, asi to neni prave jednoduche, jak pise Radovan

Myslim ze EPG zapisy by mohlo byt uzitecne presmerovat na externi uloziste, taky jestli jsou pouzivane ikony programu (ja je zatim nepouzivam, ani zadny oscam atd atd).

Trochu jsem si precetl o te e2 ViX4E2PROJECT a asi to zitra vyzkousim nahrat.
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Radovan111 »

Ale ta e2 ViX4E2PROJECT asi nebude v češtině nebo slovenštině :) Taky jsem se na ni díval
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
frry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.říjen 2009 - 21:21

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od frry »

Vix4E ma cestinu i sk
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od mihu84 »

otstoval to uz niekto? ja som doposial skusal a mam hyperiona. chcem vyskusat bud toto, alebo openATV5.1.
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
Uživatelský avatar
frry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 02.říjen 2009 - 21:21

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od frry »

Jedu asi měsíc na ViX4E2PROJECT Blue plus a zatím dobrý.Sice žádný rychlík ale spolehlivý img to je.Epg taky OK.Hdd taky ok.Zatím žádný zelenáč.Tuner už lze přepnout do DvbT i C.Takže za mě OK.
midamida
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.únor 2010 - 12:46

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od midamida »

[quote="frry"]Jedu asi měsíc na ViX4E2PROJECT Blue plus a zatím dobrý.
Zháňam túto E2 na boot s USB, vieš o nejakom linku? Dikes za odpoveď.
VU+SOLO 4K Open ATV 6.4 FLASH a 4 image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/Open ATV 6.2
ARIVA 200 SW 2.18B8p
Skylink ICE
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Kód: Vybrat vše

http://www.vix4.com/downloads/index.php?dir=
Vcera jsem to na hodinku instaloval, pak se vratil tam, kde jsem byl. Je to pomalejsi nez bezna enigma, nebo mozna stejne rychle, DO ma trochu divnou konfiguraci plus rekl bych divne ochuzenou v tom smyslu, ze nekolik tlacitek otevre vice mene to same menu (v podstate epg nebo jeho cast), infobar taky ukazuje jen jakoby cast z epg, zadny 'progress bar'.

Mimochodem neslo me rucne zastavit probihajici nahravani (presneji receno pokyn k tomu urceny nefungoval, pokyny k nahravani, zacit i skoncit a dalsi pokyny se vyvolaji myslim zlutym tlacitkem)... na druhou stranu jsou tam docela vychytavky, samo si to naslo muj usb klic a nahravani funguje s FAT32 formatem, v menu je polozka na presmerovani EPG zapisu na usb uloziste, v mem pripade na tento usb klic, ale ta pomalost v menu vse prebiji. Taky me vadilo, ze v menus kde se nastavuji veci i kdyz tam clovek nic nezmeni, presto musi pri zmacknuti tlacitka Exit potvrdit (zmacknutim sipky dolu na zvoleni Yes) ze chce z menu vystoupit bez ulozeni zmen... deje se to v menus v nastaveni dost casto a dost me to vadilo, jsem zvykly byt schopny vycouvat odkudkoli opetovnym mackanim exit tlacitka, tady to cloveka vrati po druhem zmacknuti Exitu zpet do menu... Ovsem po pocatecnim nastaveni clovek zas tak casto do nastaveni nejde, takze to az tak velke minus neni.

Casto se stane, ze po vyvolani menu programu to chvili trva, nez lze sipkou navolit jiny program, je to ten druh zadrhnuti kdyz se sipka zmackne nekolikrat bez reakce a pak vyber programu poskoci o nekolik policek...). Urcite to neni rychlejsi nez bezna enigma a hodnotil bych to jako spis pomalejsi. Ovsem na bezny provoz pro bezneho divaka ktery nesurfuje programy a nevytoci ho kdyz je nuceny vyslechnout si nekolik vterin reklamy navic, to asi neni velke minus, duelzitejsi pro neho asi bude uzivatelsky (mozna) jednodussi ovladani, mozna to je cilovy uzivatel teto image? Nechtel bych jen tak shodit neci praci.
Naposledy upravil(a) vinov dne 02.prosinec 2015 - 19:33, celkem upraveno 1 x.
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od mihu84 »

vinov, dik za tvoj postreh. Tym padom nato kaslem a skusim len openATV 5.1
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Chyba, chtel jsem upravit muj predchozi prispevek...
mihu84
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 124
Registrován: 03.leden 2014 - 15:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od mihu84 »

no parada, tak ja sa chystam na openATV a vysiel novy Hyperion 5.1 :)
Vu+ Uno 4k, Skylink 23.5, Motor Stab HH90, Parabola 90cm
digitalsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.červen 2008 - 23:20

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od digitalsat »

mihu84 píše:no parada, tak ja sa chystam na openATV a vysiel novy Hyperion 5.1 :)
cau, tak s ktorou 5.1 si spokojný ;) ...ja používam openATV 5.1 a po rôznych nastaveniach celkom OK
Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1
digitalsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 28.červen 2008 - 23:20

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od digitalsat »

logan píše:Amiko Alien 2 má pomerne málo pamäte. Pomalé prepínanie a reakcie na DO sú spojené podľa mňa väčšinou s jej nedostatkom.
logan, prosím Ťa alebo kto tu používa OpenATV, ako vám zobrazuje veľkosť pamäte u Amiko Alien Triplex plus, môj stb to ukazuje iba takto:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 20#p633547
aj keď výrobca udáva iné hodnoty. Porovnajme si pamäť, kto má problémy s pomalosťou systému, či v rôznych kusoch nieje použitá fyzicky iná pamäť a tým pádom niekto môže mať problémy a iný nie...lebo má väčšiu pamäť, ktorá to stíha...
Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od logan »

Flash i RAM mám podobné hodnoty. Flash ešte je pomerne voľná, len RAM-ky je málo ak pridávaš a používaš pluginy, resp. robíš online aktualizácie a pod. rýchlo sa zmenšuje a potom máš to točiace sa "koliesko"... Niekedy je to i od ATV zbabranou aktualizáciou. Preto vždy treba mať zálohy.
gigi25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 30.duben 2009 - 21:39

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od gigi25 »

Prosim Vas chlapi vie mi niekto poradiť,aký typ boxu je nutné uviesť v mgcamconf pre tento prijimač? B = ???. Ďakujem.

P.S. Image E2 OpenATV 4.2.

P.S. Už som na to prišiel.Pomohlo B = 11.
sepilko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 20.prosinec 2015 - 13:49

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od sepilko »

Ahoj..Uvazujem o kupe tohoto zariadenia..

1.Ste s nim spokojny.Halvne co sa rychlosti tyka..?? Lebo som sa tu docital ze vraj to niektorim seka alebo neide tak rychlo ako ma...
2.Predpokladam ze s nahodim cardsahre nebue problem do tohoto zariadenia?. napr na path PKT GM E2 HYPERION V4.5 IMAGE

vdaka za oddpovede..
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Vyzkousel jsem E2 'euro-sat-image v1.5 sti7162 & amikoalien2' a je to hodne zajimava enigma.

A to i presto, ze se me podarilo ji shodit v pluginu pro pocasi (Foreca weather) tak, ze jsem musel znovu nahrat celou image (vsechny menu byly uplne nefunkcni kvuli rozhozene grafice, po restartu se sice menu infobaru ukazalo na dve vterinky ale pak se to vzdycky prepnulo do toho zmrseneho modu a vsechny menu byly zase nepouzitelne). Taky se me pri hrani s nastavenim podarilo zpomalit prepinani programu v kanalovem menu (az dvou vterinova prodleva nez se zvyraznil dalsi kanal), ale to se opet po nejakem tom vrtani v nastaveni vratilo na puvodni rychlost a snad to vydrzi. Rovnez knoflik OK na DO, ktery zobrazuje infobar ho zobrazi az na druhe zmacknuti, nekdy na prvni, ale vzdy na dve rychle zmacknuti, ale to bude nejspis tim, ze jsem neco menil v nastaveni pro zobrazovani infobaru.

Presto vse to muze byt enigma ktera me odtrhne od Sparku, ma zajimave resene menu, taky nahrava na FAT32 format. Je tu nekdo kdo tento image pouziva? Jestli ma nekdo zajem, dal jsem to na uloz.to vcetne .ipk ktery prida adresy pro stahovani softcamu

Kód: Vybrat vše

http://ulozto.cz/xhALeJ9F/e2-euro-sat-image-rar
jinak je k mani na

Kód: Vybrat vše

http://linuxsat-support.com/showthread.php?t=97794
tam je ale nutna registrace.
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od tras »

vinov ak je to image čo stojí za skúšku vytvor diskusné vlákno s informáciami čo to dokáže, kde je čo a ako na to, nech sa to nemieša do jedného guľáša.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“