Přijímač Amiko SHD-8000

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
herbert1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 31.říjen 2010 - 20:27

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od herbert1 »

přesouvání více kanálů lze jejich označování tlačítkem OK a následným hromadným přesunem.

Já bych se chtěl taky zeptat. Než si koupím k AMIKU SHD-7900 externí disk, zatím laboruji s 4GB fleškou. No nejsem schopen nijak odstranit místo, které si na flešce vyhrazuje TIMESHIFT (je to zhruba 1/3 kapacity flešky). Zkusil jsem timeshift vypnout a poté disk naformátovat, no nepomohlo to. V nastavení DVR se zdá, že tam se určuje jestli bude disk na RECORD - TIMESHIFT - REC a TMS ale ani tato volba nic nepřinese. Povedlo se to někomu? Mám verzi 1.2.88 mcas.
Díky
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od drazad »

Potřebuji rozchodit sdílení přes RS232 s Optiboxem TSCX PVR Ready. Nedaří se mi to. Zkoušel jsem různé firmwary a pořád nic. Neporadí mě někdo funkční kombinaci? Mezi dvěma TSCXkama to jde bez problému. Děkuji převelice
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

benkost: vyskusaj soft 1.3.15
mne zamrzalo CT HD a tu ide v pohode
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od drazad »

Zkoušel jsem zdílení na AMIKO SHD-8000 přes net pomoci Cccamd. Fungovalo to dobře ale sekalo se to. Nejvíc ve večerních hodinách ale i třeba po ránu. Někdy jednou za hodinu, někdy i 2x za čtvrt hodiny. Vyzkoušel jsem různe softy ale výsledek byl pořád stejný. Byly to HD i SD programy. Je to způsobeno vytížením sdílejícího serveru nebo mám špatné bezdrátové připojení k netu? Ping jsem měl vždy když jsem ho měřil od 1ms do 4ms. Nikdy jsem nenaměřil víc. Ale ve chvíli záseku nevím. Bylo ale vždycky vidět jak se rozmrkala dioda na switchi. Normálně jen tak poblikávala. Dík za odpověď
pkdv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 30.červenec 2008 - 16:21

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od pkdv »

Pokud sdílíš skylink , tak bych skusil vymazat v emu cryptoworsk klíče TaT a slovak link.
ramses113
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 02.listopad 2010 - 20:30

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od ramses113 »

herbert1 píše:přesouvání více kanálů lze jejich označování tlačítkem OK a následným hromadným přesunem.

Já bych se chtěl taky zeptat. Než si koupím k AMIKU SHD-7900 externí disk, zatím laboruji s 4GB fleškou. No nejsem schopen nijak odstranit místo, které si na flešce vyhrazuje TIMESHIFT (je to zhruba 1/3 kapacity flešky). Zkusil jsem timeshift vypnout a poté disk naformátovat, no nepomohlo to. V nastavení DVR se zdá, že tam se určuje jestli bude disk na RECORD - TIMESHIFT - REC a TMS ale ani tato volba nic nepřinese. Povedlo se to někomu? Mám verzi 1.2.88 mcas.
Díky
Re RECORD - TIMESHIFT - REC - taky jsem nybyl schopen rozumně rozchodit. Nakonec jsem vyhodil Timeshift a pokud chci něco pozastavit, dám record a pak pausnu. Timeshift mne rozciloval, ze se aktivoval okamzite po zapnutí přístroje a ukladal neco co jsem nepotřeboval...
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od drazad »

pkdv píše:Pokud sdílíš skylink , tak bych skusil vymazat v emu cryptoworsk klíče TaT a slovak link.
Zkoušel jsem Skylink a Cslink. Dělalo to u obojích. Zkusím to vymazat
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

hello
mam AMIKO SHD 8000 pripojene k telke LG 32LD450 cez HDMI kabel
na telke mam nastaveny format obrazu povodne a na satelite pomer stran auto
telka sa mi pekne prepina na 16:9 aj 4:3 iba ak na satelite mam nasatvene zobrazenie 480 alebo 576
akonahle zapnem 720 alebo 1080 uz sa telka neprepina a osatva vsetko vo formate 16:9
nejake napady?

o dve hodky:
tak som zistil ze ten problem ma soft 1.3.15 emu
na softe 1.1.72 emu to prepina v pohode aj pri 1080-60i
a tiez som zistil ze pri 1.3.15 mi nefunguje kabel deuschland, pri 1.1.72 je to v pohode - no mozno ze treba len prehrat aktualne kluce ale v prijmaci to robit je katastrofa :(
Naposledy upravil(a) bbedo2 dne 18.prosinec 2010 - 10:58, celkem upraveno 1 x.
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

ramses113 píše:
herbert1 píše:přesouvání více kanálů lze jejich označování tlačítkem OK a následným hromadným přesunem.

Já bych se chtěl taky zeptat. Než si koupím k AMIKU SHD-7900 externí disk, zatím laboruji s 4GB fleškou. No nejsem schopen nijak odstranit místo, které si na flešce vyhrazuje TIMESHIFT (je to zhruba 1/3 kapacity flešky). Zkusil jsem timeshift vypnout a poté disk naformátovat, no nepomohlo to. V nastavení DVR se zdá, že tam se určuje jestli bude disk na RECORD - TIMESHIFT - REC a TMS ale ani tato volba nic nepřinese. Povedlo se to někomu? Mám verzi 1.2.88 mcas.
Díky
Re RECORD - TIMESHIFT - REC - taky jsem nybyl schopen rozumně rozchodit. Nakonec jsem vyhodil Timeshift a pokud chci něco pozastavit, dám record a pak pausnu. Timeshift mne rozciloval, ze se aktivoval okamzite po zapnutí přístroje a ukladal neco co jsem nepotřeboval...
no vypnutie timeshift tento problem neriesi :(
stale sa tam rezervuje miesto pre timeshift
doteraz som nenahraval no zistil som ze mi to nahralo iba polku filmu na 4GB flasku :(
andrejstars
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 30.listopad 2010 - 0:21

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od andrejstars »

Nazdar chcem sa opytat ake mate skusenosti so sharingom NDS karty SKY UK cez NEWCAMD na tomto pristroji ja mam arivu 200 hd a tam momentalne cakame na novy soft aby to islo poriadne ( ide len zopar kanalov ariva ma problem s CAID 0963) a tak uvazujem o zmene prijmaca.
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od drazad »

Zdravím všechny. Mám takovýto dotaz. Měl jsem Optibox TSCX PVR Ready, kněmu připojený HDD a na něm spoustu nahrávek ve formátu TS. Teď jsem si pořídil Amiko SHD-8000 a chtěl bych si ty nahrávky přehrát na tomto přijímači. Bohužel se mě to nijak nedaří. Vůbec je na disku z přijímače nevidím. Když jsem koukal jak tento přijímač nahrává, tak si vytváří pro každou nahrávku adresář a v ní je teprve konkrétní nahrávka a ještě nějaké další soubory. To musím také vytvořit když chci přehrávat jiné soubory než ty nahrané přímo v tomto STB? Nebo tento STB neumí přehrát jiné soubory než svoje vlastní? V Optiboxu se dalo přehrát všechno ve formátu TS. Konvertorem jsem převed třeba AVI na TS a bez problému to přehrávalo. Dík za odpovědi
Uživatelský avatar
glajdo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 16.červen 2009 - 17:13
Bydliště: Ružomberok

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od glajdo »

chcel by som sa opytat ci niekto nema fotky z menu tohto pristroja pretoze som hladal na internete a nikde som nenasiel ziadnu recenziu ani fotky menu chcel by som porovnat s x403p
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

glajdo, tak ty mas teda priority
ale menu ma rovnake ako AB cryptobox 350 HD a na to najdes recneziu aj menu
Uživatelský avatar
glajdo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 16.červen 2009 - 17:13
Bydliště: Ružomberok

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od glajdo »

vdaka za odpoved ja som sa len preto pytal lebo som sa sa rozhodoval medzi satelitou 2000 HD a amikom a satelita ma hrozne pozadie v menu tak som chcel vediet
ozaj nie je ten AB cryptobox 350 HD klonom amika pretoze vyzera uplne rovnako,dialkove ma rovnake este aj menu ma take iste
Uživatelský avatar
Harry131
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 20.únor 2008 - 21:32
satelitni prijimac: Dreamsky DSR7500, Inetbox 300S
Bydliště: Řevničov

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Harry131 »

Dobrý večer, rád bych se zeptal, jaký je nejlepší a nejstabilnější soft pro server na sdílení u Amiko SHD-8000 a jaký soft je nejlepší pro klienta? Mám zatím soft 1.1.75 a na tom sdílení po nějaké době vypadne. A soft 1.3.15 a na tom zase po půl hodině začne sekat zvuk. Oba softy jsou varianta mcas. Díky
HDBOX 9105 oscam 7036 klient Skylink, server UPC
Dreamsky NXP256 0.15 oscam klient UPC, SKylink
Satelita 2000HD 1.7B1klient UPC
Inetbox 300 oscam server Skylink
Multibeam 85 4W-1W-5E-9E-13E-19,2E-23,5E-28,2E-39E
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od pcwifi »

zdravim

resim problem s Amiko SDH 8000, kdy sam od sebe zacal blbnout ve smyslu : pres den ok, v noci standby, rano uz nenastartoval...na display sviti jen hodiny.Po vypnuti / zapnuti ze zdi se v 90% objevi jen pouze zminene hodiny,prijimac na nic neraguje. Nahodile pomohlo v prvnich dnech nekdy ono vyp / zap z proudu, ted uz to pomuze tak v 1 z 30ti pripadu. Pred chvili se zrovna postestilo,tak sem tam hned nacpal posledni FW klasicky pres menu z USB (allcode + bootloader), ale po opetovnem vypnuti ten samy problem, myslim si ze to tedy FW zrejme nebude...nevim uz kudy kam...nasel sem SW utilitu pro flash po RS232, ale je nejaka podivna :D nacpu ji soubor s FW,zvolim COM port,speed,dam next,zapnu prijimac a nic...po chvilu nazdar bazar,chyba pri komunikaci s STB.

Diky za help / nakopnuti spravnym smerem.

PW

edit : help sem se nedockal,takze prijimac sel na reklamaci,uvidime za cca 10dnu...
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
jacknyb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.červen 2010 - 22:06

Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od jacknyb »

Zdravím pánové, dokázal by jste mi někdo poradit, proč nemůžu někde v menu nastavit zobrazování kanálu při zapnutí přístroje? Současný stav je že, po zapnutí satelitu se mě na 2 sek. zobrazí aktuální kanál a pak se to automaticky přepne na hodiny...? (stejně jako když je sat. vypnutý). Hledal jsem změnu někde v nastavení ale nikde nic... :shock:

Rád bych se ještě zeptal na zálohování současného fimware - celkového nastavení? Mohu to udělat v menu přijímaše přes usb? A nebo doporučujete připojit k PC a vše zazálohovat přes nějaký vhodný soft? (jaký soft doporučíte?)

Firmware mám aktualizovaný na (06020A00) 1.3.11

Předem díky za případné doporučení.
Láďa
pert1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 18.srpen 2008 - 16:28

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od pert1 »

jacknyb píše:Zdravím pánové, dokázal by jste mi někdo poradit, proč nemůžu někde v menu nastavit zobrazování kanálu při zapnutí přístroje? Současný stav je že, po zapnutí satelitu se mě na 2 sek. zobrazí aktuální kanál a pak se to automaticky přepne na hodiny...? (stejně jako když je sat. vypnutý). Hledal jsem změnu někde v nastavení ale nikde nic... :shock:

Rád bych se ještě zeptal na zálohování současného fimware - celkového nastavení? Mohu to udělat v menu přijímaše přes usb? A nebo doporučujete připojit k PC a vše zazálohovat přes nějaký vhodný soft? (jaký soft doporučíte?)

Firmware mám aktualizovaný na (06020A00) 1.3.11

Předem díky za případné doporučení.
Láďa
Mám 8800 a rychlejší je zálohovat přes USB se zálohy se dá vytáhnout samostatně i seting,myslím že to bude stejné.
jacknyb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.červen 2010 - 22:06

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od jacknyb »

Díky za doporučení. Je ta záloha nějak komplikovaná? Nemůžu si při tom nějak poškodit veškerá nastavení? Postup - menu - usb - záloha ... ?
Je potřeba mít práznou flasku?

Ohledně dotazu k zobrazení čísla antuál. kanálu nevíš?
Ylva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 07.září 2007 - 21:30
Bydliště: Ratkova SK okres RA
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Ylva »

Zdravim.
Precital som o tomto STB a chcem sa opytat je to dobra volba na sha... ako klient? Doposial sha... na Openboxe 820 k max. spokojnosti a chcem prejst aj na hd.
Tocim motorom od 85E do 45W zvladne to Amiko ?
Jedna sa mi tiez o nahravanie zatial na flash (8 GB Patriot ) mam na test zatial Arivu 200
ale s tou nie som spojny
Aky soft je stabilny na sha... -verzia v cetne pstrosa ?
TIA
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“