Přijímač Amiko SHD-8000

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Za chvíli jdu koupit přijímač Amiko SHD-8000 za 2220,- Kč s DPH . Má to být klon Opticum HD X403p, má umět cccam a různé ptákoviny. Máte s tím někdo zkušenost, zda pasují všechny softy z toho Optica? Jede v něm karta UPC? Je to 100% kompatibilní ? Jestli jo, tak to doplňte rovnou i do nadpisu fóra. Bo to tam není, tak jsme zmaten a ptám se odborníků. A taky jestli máte nějaké zkušenosti s tím a jestli to doporučujete... :book:
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Hmmm... nikdo nikde. Tak jsem, to zapnul a nejede to. Jakoby naskočí loader, pak obláčky v TV pak na displeji 4 pomlčky a pak se zobrazí čas od zapnutí. Finito tma. Na nic nereaguje, leda vypnout. :x Jestli to není jen atrapa... :cry:
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Mrtvola.... Takže další dějství v pondělí - reklamace. :-(
Uživatelský avatar
freee
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 23.listopad 2008 - 22:14
Bydliště: okr Galanta

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od freee »

pekny start tej "znacky"..
VU+Solo2,DM800SE Meoboot 0.94,DM7020S,DM500,Gibertini 85 AL,Invacom twin, motor SG2100,Satfinder SF-30
Prisaham pán sudca ze HBO mi naskocilo len náhodou!
Uživatelský avatar
2003begi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 29.červenec 2007 - 12:36
satelitni prijimac: VU+Zero4K,VU+SoloSeV2,DM800Se.
Bydliště: Daleky Vychod

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od 2003begi »

a ma nahrany nejaky setting? Firmware tam asi nejaky je. Z 2-3 net obchodov ked nejake prijimace objednavam,tak zaielaju hole. Vsetko treba nahrat.
VU+Zero4K,OpenATV 6.1,USALS
VU+Solo Se V2,OpenATV6.1, USALS
DM800Se klon;OpenPLI OE2.0,USALS
DM500HD klon;OpenPLI OE2.0,23,5E+0,8W
AB450HD;V1.15 patch, 23,5E+0,8W
Amiko 4x, 23,5E
Uživatelský avatar
bibo tn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.červenec 2008 - 9:59
Bydliště: JN98AV

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bibo tn »

freee píše:pekny start tej "znacky"..
takych este bude neurekom :shock:
AB IPBox 9900HD+
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

2003begi :D jak tam můžu zjistit setting, když je to MRTVÉ ??? ](*,)
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

TAK JSEM TO NEVZDAL a tady: http://www.spaceball.phorum.cz/phpBB3/d ... hp?id=3511 našel software: "Erom Upgrade" , kterým jsem tam flešnul toto: http://www.ab-forum.info/download/file.php?id=27202 Přijímač to sežral, změnil se úvodní obrázek, ale hláška končí: "SW is not designed for this HW, ....." Takže zkouším další...
Tak zdejší: http://www.ab-forum.info/download/file.php?id=27202
ten samý výsledek... :cry:
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

:book: Tak asi je řešení: Blbec jsem i já. Po telefonátu k prodejci mi řekli, že příjímač je default od výrobce nastavený na výstup HDMI a do SCARTu se musí přepnout mačkáním bílého tlačítka P/N na DO . Prý je to v návodu na 2. straně. Hmm... fajn, trochu nestandardní. Tak to se mi poprvé vymstilo nečíst návod... Většinou ty slinty typu "zkontrolujte, jestli zakaznik mit přípojena přivod 220V..., "nenechávejte baterie v DO, mohly by explodovat..." přeskakuju... ](*,)
Takže večer uvidíme, zda měli pravdu... :book:

Nicméně jeden závěr po včerejších experimentech je jasný:
Do Amika SHD-8000 nepasuje firmware od jiných výrobců:
Ani Opticum X403p, ani Truman, ani Amstar. Všechny po nahrání hlásily chybu (i z výstupu SCART nebo flash utility). Ale existuje podpora na jiných fórech a tam nabízejí Amiko SW verzi 72.
muller66
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.červen 2010 - 19:02

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od muller66 »

Pro amiko nelze použít firmware od jiných výrobců sice jede na stejným jádru,ale nefunguje.Použil jsem firmware přímo pro Amiko SHD 8000 poslední verse AMIKO_SHD-7900-8000_1.1.72_emu a jede skvěle.Před Tím firmware 1.1.56 vytuhávala síťovka.Teď bez problému.
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Jo, dyť to píšu o odstavec výše. A taky další poznatek: Amiko SHD-8000 se velmi nekamarádí se SCARTem.v Přestože při startu ukáže logo, pak zůstane černý a na displeji nechá jen hodiny. To zdánlivě vypadá, jako že je mrtvý, protože na nic nereaguje. Dokonce i po flešnutí vyšší verze (.72) se tak choval a mačkání bílého tlačítka na obrazovku nic nepřineslo. Teprve po připojení HDMI se ukázal obraz. Trochu podivné chování a nepříjemné, protože po fleši u PC není na čem zobrazovat (PC má analogový vstup S-video, composite apod, ne HDMI), pokud není po ruce HD televize.

Jinak fachá OK, až na jednu VELKOU VADU. Na Astře promo HD se obraz pěkně seká při každé ostré změně scény. Naskočí v kostičkách statický a po cca 0,5 vteřině teprve cukne a vyhladí se. Zdá se že přijímač nestíhá. Na ostatních HD to nedělá... zAjímavé. Máte tentýž problém??? Síla signálu je OK, oba pruhy přes 80%
muller66
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.červen 2010 - 19:02

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od muller66 »

Se scartem jsem nelaboroval,ale je všeobecně známý jestli to připojuješ do PC že bývá problém ovladač atd.Zkus to zapojit do normalní TV do scartu co to bude dělat,jak budu mít častak zkusím taky ten scart.Jinak HD mně jede bez problému UPC,Skyline i astra,asi dvakrát se mi stalo že zakostkoval HD Sport na UPC,ale to bych připisoval UPC špatný datov tok.Obraz se celý nesekl je část zakostkovala na moment.Nenarazil jsi někde na setting pro Amiko?
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Zdar muller,
S ovladačem pro PC jsi mimo, žádný nepotřebuješ, ten je u TV karty s analogovám vstupem a funguje, bo ten vstup PC jede s jinými přijímači a SCARTEM. Na SCART konektoru palzmy se to chová stejně jako na PC - žádné menu s CVBS, jen s RGB. Problém je ve firmware AMIKA, který vždy po restartu nebo vypnutí zruší nastavení RGB a zapne DVBS, u kterého nezobrazuje menu na SCART. Důvod neznám ale je to chyba firmware. Dodavatel slíbil nápravu výměnou SW, bohužel neřekl termín... Na HDMI je vše fajn. HDMI se dá použít jen přímo u LCD nebo plazmy, takže s ním na střeše parabolu nenaladíš. Mám malý monitor v GPS apřevodník ze SCART a s tím ladím na střeše přímo s prijímačem a vidím tam vše potřebné. S tímto přijímačem který ma SCARAT na nic to nejde... Ani laborování se settingem u PC s tím nejde... :( Nejhorší je, že si nepamatuje nastavení RGB ani když to ulužíš jako default... takže je to od HDMI televize nepřenosné...
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Mám tam
AMIKO_SHD-7900-8000_1.1.72_emu
Ty víš, že ten problém u staršího SW není ???
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

bigj66 píše:Nee , zkus to :D
Dobrá rada nad zlato... A mám to zkusit se všemi SW co jsou ke stažení ???? :D
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Víš co je hlavní problém? Že kvůli tomu, že není vidět menu, nemůžu si zazálohovat setting družic a kanálů, který mi dal 4 hodiny práce... Takový blázen nejsem... 8)
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

bigj66 píše:No a máš jinou možnost ? :D

Nemáš ten scart napojenej na výstup pro video tam potom není menu ?
S tebou to začíná být zábavné... :lol: Ten Amico má jen 1 SCART, takže pro video tam výstup není. A je u něj napsané TV ! A menu z něj vyleze když ho pomocí TV HDMI přepnu z CBVS do RGB. Problém je, že si toto nastavení nepamatuje po vypnutí... A další problém je, že bez vypnutí ho nepřenesu o 1 poschodí výše od HDMI TV ke SCART PC...
Máš nějaké další zábavné nápady? :lol:
Demont
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 103
Registrován: 25.srpen 2010 - 15:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Demont »

Jo, Amiko je raltivně novinka... Za málo peněz ... dodělej doma! 8)
muller66
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.červen 2010 - 19:02

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od muller66 »

Tak jsem scart vyskoušel na dvou televizích na AMIKO_SHD-7900-8000_1.1.72_emu a žádný problém,vše zůstalo uloženo po restartu bez problému naběhl scart.Vyšlo nový sw 1.1.75 zkus http://www.sat-support.org/
Uživatelský avatar
lnb
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 25.březen 2006 - 20:34

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od lnb »

muller66 píše:Tak jsem scart vyskoušel na dvou televizích na AMIKO_SHD-7900-8000_1.1.72_emu a žádný problém,vše zůstalo uloženo po restartu bez problému naběhl scart.Vyšlo nový sw 1.1.75 zkus http://www.sat-support.org/
Ten soft je urceny do combo prijimaca
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“