Přijímač Amiko SHD-8000

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
krypl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 20.říjen 2010 - 23:58

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od krypl »

Panove jinak zdileni s dm v síti ok.A za ty prachy dobry chova se lip než opticum 9600 hd za jednou tolik peněz
dejvaval
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.říjen 2010 - 14:41

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od dejvaval »

Zdravím pánové, dokázal by jste mi někdo poradit, proč nemůžu naladit žádnou stanici pomocí poskytovatele Skylink na kmitočtu 12 109 Hor 27500. Další nastavení "DVB-S2, 8PSK, pilot ON " se nikde nedá nastavit, takže předpokládám, že se to děje automaticky? Ostatní stanice fungují (i HD), jen právě HD z této zmíněné frekvence bohužel ne. Netuším, kde by mohla být chyba.
Firmware mám aktualizovaný na 1.2.88 (nešlo to naladit ani na starším firm.)

Předem díky za případné nápady.
David
Uživatelský avatar
bibo tn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.červenec 2008 - 9:59
Bydliště: JN98AV

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bibo tn »

tento tp vyzaduje velmi precizne nastavenie paraboly :wink:
AB IPBox 9900HD+
robo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.leden 2007 - 4:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od robo »

1fox píše:Chlapci a vie tato masinka zdielat po seriovom porte napriklad s opticom 4060?
dakujem za vase postrehy
Myslim ze uz to tu bolo pisane, zdiela bez problemou so vsetkymi opticum-ami. (ako server ok) Nazdiela v poho do 8 clientou, ale od 2 a viac je velmi vhodne pouzit opticum switchbox. Do clietov je zas vhodne pouzit mcas fw, koli kradsej odozve pri prepinani. (soft sa zbytocne netrapi s emu.)
Ako server pracuje aj v stendby rezime, treba akurat zvolit Fake.
boro007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 03.červenec 2008 - 15:55

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od boro007 »

Zdravim, ako v tomto prijmaci (a v ktorom FW) vypnem skryte titulky, zatial ich dokazem vypnut len rucne, ale nedokazem ich nikde ""zapisat" natvrdo, po prepnuti kanalu sa mi znova objavia...


dik boro
Uživatelský avatar
H3lMuT
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 10.únor 2009 - 21:40
satelitni prijimac: VU+ Zero
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od H3lMuT »

muller66 píše:Nový firmware AMIKO_SHD-7900-8000 mcas_v1.2.88,emu_v1.2.88 vyskoušeno jede bez problémů,
co je noveho/opraveneho oproti predchozi verzi?
Amiko 4K A4, A5, VU+ zero, DM800, 0.8W 105cm AL parabola,23E 80AL parabola + motor 80cm AL parabola, x-finder
jadu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 20.leden 2008 - 1:30

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od jadu »

Ahoj borci,
pokouším se do Amiko 7900 nahrát nový sw a nejede to, ať dám s příponou rar nebo změním na abs. , napíše "špatný loader", verzi zavaděče mám 1.1.3
a současný sw 1.1.75, chci zkusit bulsat , jestli to půjde, poraďte na jakou verzi,jak změnit. Díkypředem
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od kokoanada »

nejde vam zvuk tak o pol sekundy az sekundu pozadu ? skusal som viac firmwarov ale je to vsade rovnake. Hlavne na HD po nejakom case sa to rozhodi.
robo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.leden 2007 - 4:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od robo »

boro007 píše:Zdravim, ako v tomto prijmaci (a v ktorom FW) vypnem skryte titulky, zatial ich dokazem vypnut len rucne, ale nedokazem ich nikde ""zapisat" natvrdo, po prepnuti kanalu sa mi znova objavia...


dik boro
Menu - Preferencie - Rozne nastavenia - Titulky automaticky = VYP
Menu - Preference - Miscellaneous Settings - Subtitle Auto = Off
:)
robo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.leden 2007 - 4:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od robo »

H3lMuT píše:
muller66 píše:Nový firmware AMIKO_SHD-7900-8000 mcas_v1.2.88,emu_v1.2.88 vyskoušeno jede bez problémů,
co je noveho/opraveneho oproti predchozi verzi?
Funkcna autodetekcia HDMI a SCARTu. Pripojenie cez HDMI aj SCART bez nutnosti manualneho nastavenia!!! V predchadzajucich FW nefunkcne.
robo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.leden 2007 - 4:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od robo »

jadu píše:Ahoj borci,
pokouším se do Amiko 7900 nahrát nový sw a nejede to, ať dám s příponou rar nebo změním na abs. , napíše "špatný loader", verzi zavaděče mám 1.1.3
a současný sw 1.1.75, chci zkusit bulsat , jestli to půjde, poraďte na jakou verzi,jak změnit. Díkypředem
Si z nas robis prdel, ne ??? :twisted: :twisted: :twisted:

No mozne je vsetko: sw s priponou rar tam nenahras, ak len zmenis rar na abs tiez nenahras!!! rar je pripona zbaleneho (skompresovaneho) suboru. Musis ho rozbalit npr. programom Winrar a potom ti vznikne korektny subor s priponou abs. Ten nahras na USB a vlozis do Amika. Potom das Menu - System - Upgrade by USB - Upgrade Mode = All SW+bootloader.
Ak mas v pristroji uz nejaky zoznam programov, tak najprv zalohuj: Menu - System - Backup to USB.
Potom obnov zoznam programov: Menu - System - Upgrade by USB - Upgrade Mode = Channel list. :Yahoo!:
robo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.leden 2007 - 4:50

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od robo »

kokoanada píše:nejde vam zvuk tak o pol sekundy az sekundu pozadu ? skusal som viac firmwarov ale je to vsade rovnake. Hlavne na HD po nejakom case sa to rozhodi.
Zatial som sa s tym u "Amika" nestretol, ale prim v tomto hrali asi globa (opticum) 4xxxC. Pomahalo nieco taketo: pred nahratim noveho FW daj tovarenske nastavenie, potom nahraj novy FW a znova tovarenske nastavenie. Nakenuj TP a program ktory bol na tom najhorsie. Ak to bude ok mozes skusit nahrat zozalohovany setting, ak potom zacne meskat zvuk, neostane nic ine, len si spravit novy setting po tovarenskom nastaveni.
Daj vediet ako to dopadlo, nech vieme co stym, ked to stretneme. :unknown:
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od Hypnos »

robo píše:
H3lMuT píše:
muller66 píše:Nový firmware AMIKO_SHD-7900-8000 mcas_v1.2.88,emu_v1.2.88 vyskoušeno jede bez problémů,
co je noveho/opraveneho oproti predchozi verzi?
Funkcna autodetekcia HDMI a SCARTu. Pripojenie cez HDMI aj SCART bez nutnosti manualneho nastavenia!!! V predchadzajucich FW nefunkcne.

No tak mozna toto opraveno, ale Homecamd klient je na tom hur. Pokud vypnu server ze zasuvky a znova zapnu, klient se uz nepripoji, nepomuze vypnout ani klienta vypnout z ele. site a znova zapnout. Musi se vlest do sitoveho nastaveni a tam provest restart klienta. U FW 1.2.75 pomuze odpojeni z ele. zasuvky. Nekdy se spatne sejde a dochazi k artefaktum v obraze a stejne se musi provest restart klienta. Protokol newcamd se pripoji vzdy i po uplnem vypnuti a zapnuti. Da se s tim neco delat?


Diky za odpoved.
jadu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 20.leden 2008 - 1:30

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od jadu »

ROBO díky za pomoc,měl jsem trochu problém s PC, nešli mi rozbalit sw, musel jsem stáhnout nový winrar a nahrál jsem si sw 1.2.88 a chodí jako z partesu. Teď zkouším rozběhat bulsat a nejde mi to. Potřebuju zadat 16
dvojic znaků a po zadání Přidat je vše ok, jen těch dvojic tam je 14 a nevím, jak jich tam dostat všech šestnáct.
Ohledně zpožděného zvuku za obrazem, mně se to neprojevuje při tomto sw ani u 1.1.75, měl jsem zatím asi pět ks SHD 7900a běhaj dobře.
Díky za radu
herbert1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 31.říjen 2010 - 20:27

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od herbert1 »

Ahoj, rád bych se zeptal majitelů STB Amiko na následující věc. Pro prostudování trhu jsem se rozhodnul koupit 2x Amiko SHD-7900 a 1x Amiko SSD-570 přičemž k rozhodnutí mě vedly i pozitivní ohlasy právě v tomto vláknu. Co mě teď zajímá je to, kde jsou servisní střediska na tuto značku. Přijímače budu muset koupit na internetu takže s případnou reklamací poštou to bude na dlouhé lokty. Díky za odpověď
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

hello
pre niekoho asi troch "krepe" otazky, ale skusim ;)
co potrebujem na zdielanie pri kupe 4x AMIKO 8000
postaci mi jeden switch?
tam kde bude karta (server) pojde aj v stand by mode?
dikes
jadu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 20.leden 2008 - 1:30

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od jadu »

Herbert1 píše: Přístroj budu muset koupit přes internet !!!!!!!
Nikde není psáno, že někdo musí kupovat přes internet, pouze ten, kdo chce ušetřit při koupi. Problémy při vadném zboží si pak musí vylízat každý sám, i když jsou jedinci, kteří takto koupený přijímač přijdou reklamovat do prodejny. Oprava potom bývá dost drahá, myslím, že je lepší koupit v prodejně nahraný a nastavený přístroj a při poruše já třeba zákazníkovi zapůjčím svůj přístroj a zařídím opravu v autorizovaném servisu.
Takže Herberte, je to na tobě.
bbedo2
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 27.říjen 2009 - 9:50
satelitni prijimac: AMIKO SHD-8000, Openbox X-810

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od bbedo2 »

neviem ako v cechach ale na slovensku je riziko akurat to ze to posielas postou (v pripade reklamacie musis postovne zaplatit)
no skoro kazdy netovy obchod ma aj moznost osobneho odberu
do 7-mych dni mozes vsetok tovar vratit bez udania dovodu (to v predajni nemozes)
samozrejme ze reklamovat v servise mozes bez problemov
to ak nejaky netovy obchod bude na tvoju reklamaciu "kakat" tak taky dlho nevydrzi
herbert1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 31.říjen 2010 - 20:27

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od herbert1 »

Díky za reakce, nicméně to hlavní jste mi neřekli - kde jsou u nás ty autorizované servisy?
stankv
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 30.červenec 2010 - 21:56
Bydliště: KV

Re: Přijímač Amiko SHD-8000

Příspěvek od stankv »

bbedo2 píše:hello
pre niekoho asi troch "krepe" otazky, ale skusim ;)
co potrebujem na zdielanie pri kupe 4x AMIKO 8000
postaci mi jeden switch?
tam kde bude karta (server) pojde aj v stand by mode?
dikes
ad1) postačí ti jeden switch , pokud již máš domácí LAN tak napojíš přímo do ní
ad2) jako server běží i ve stand by , ale musí se v nastavení zapnout FAKE - ono to však není prakticky stand by , je jenom vyplý obraz a tak spotřeba je stejná kako při normálně zaplém přístroji , v mém případě cca 10W
HD Box FS 9105+ ,HD Box Enibox,VU+ Zero , Opticum HD X403p ,, Fuba 85_ 13E-19,2E-23,5E-28,2E, Maximum E85_1W.....28E
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“