Trinity a keys

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

Odpovědět
ozzy8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.říjen 2010 - 10:53

Trinity a keys

Příspěvek od ozzy8 »

Ahoj,
nikde na fórach som nenašiel niečo o aktualizácii, alebo vkladaní keys do tohoto prijímača. Je v ňom Doscam v.0,26, ktorý ked pozerám cez Total Comander, tak obsahuje SoftCam vo var/tuxbox/config, ale tam mi to nič nedovolí urobiť. Vo var/keys je súbor "ident", kde vidím ID čísla poskytovateľov, ale to je tiež asi tak všetko. Ked sa pripojím cez web adresu do Doscamu, tak tam tiež nevidím možnosť dostať sa ku editácii klúčov.
Takisto na nete neviem nájsť aktuálny SoftCam pre CST, prípadne návod, ako ho získať.
Môžete mi poradiť ako sa dopracujem ku aktualizácii klúčov a ako ich vložiť do Trinity?
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Trinity a keys

Příspěvek od EnoSat »

stahovat softcam.key pre doscam , alebo rucne editovat v nejakom editore (PSPad a pod.)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
ozzy8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.říjen 2010 - 10:53

Re: Trinity a keys

Příspěvek od ozzy8 »

EnoSat píše:stahovat softcam.key pre doscam , alebo rucne editovat v nejakom editore (PSPad a pod.)
A môžeš mi prosím poradiť, kde nájdem ten správny softcam? Lebo by som sa musel registrovať na x zahraničných fórach, kým by som náhodou natrafil na ten správny. A do akej zložky ho potom skopírovať?
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Trinity a keys

Příspěvek od marecek29 »

ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: Trinity a keys

Příspěvek od purko »

Neviem či je všetko aktualne:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
ozzy8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.říjen 2010 - 10:53

Re: Trinity a keys

Příspěvek od ozzy8 »

Tak som inštaloval PSPad a spojil sa s CST Trinity. Vo "var/tuxbox/config" so SoftCamom opäť mi nič nepovolí robiť a ked idem do "var/keys" do zložky "ident.info", tak sa mi otvorí zoznam poskytovateľov v takomto formáte (konkrétny príklad uvádzam pre systém Irdeto2 a družicu Bulsat):
06040000; [I2] NOVA(13E)//SHOWTIME7W//Bulsatcom(39E)". Takže tu kľúče zatiaľ tiež nevidím. Ked v PSPad-e kliknem na ikonu "Ukáž" a kliknem na možnosť "hexadecimálne", tak sa mi otvorí ponuka aj s kľúčami s 8x4 číslami. Ak je to ono, kde sa dajú kľúče meniť, tak som sa aj tak stratil, pretože už neviem nájsť ten správny riadok s ID 0604 poskytovateľa Bulsat.

Takže sa pýtam:
1.) je zložka "ident.info" v priečinku "var/keys" tá správna, kde je možné upravovať kľúče? Ak áno, tak ako?
2.) je možné niečo robiť so SoftCamom vo "var/tuxbox/config"?

Voľakedy som používal prijímač Triple Dragon, kde som cez Total Commander kopíroval doň stiahnutý SoftCam, tam to bolo jednoznačné. Po jeho vložení všetko šlapalo. Ak nebol poruke ten najnovší, tak sa dali zohnať samotné kľúče, ktoré sa v TC pre daný riadok zaktualizovali a zase to šlo.

Mám už 50+, takže vy mladší máte veľkú výhodu, že s PC ste vyrástli, tak ak je niekto ochotný tento môj problém trochu polopatistickejšie vysvetliť, tak by som mu bol vďačný.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Trinity a keys

Příspěvek od toprun »

Pokud máš softcam spuštěný, tak ho samozřejmě neupravíš. Musíš ho zastavit, pak se dá upravovat.
Kde je co umístěno máš vysvětleno tady: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=326&t=61801
Návody najdeš tady na fóru, musíš trochu hledat. Tady je na oscam, je to podobné. http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=131&t=36851
http://www.ab-forum.info/search.php?key ... mit=Hledat
http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic. ... 0ddb78475b
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
ozzy8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.říjen 2010 - 10:53

Re: Trinity a keys

Příspěvek od ozzy8 »

to toprun: dakujem za radu a odkazy, problémom je, že tieto základné veci (ako je vypnutie Softcamu) sa nikde v témach určených pre stroje CST neuvádzajú a ja tie ostatné nepoznám a myslím si, že každá značka to má inakšie, preto som hľadal len témy určené pre CST.
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: Trinity a keys

Příspěvek od purko »

Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Trinity“