Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Pokud má někdo touhu napsat něco na toto fórum a přitom to svým obsahem sem napatří, tak tady je to vhodné místo.

Moderátor: Steiner

Pravidla fóra
Dôrazne upozorňujem, že táto téma nieje primárne určená na riešenie osobných sympatii,alebo nesympatií. Pre podobné problémy existujú na internete zoznamky !
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od Brandy20 »

Zdravim. Chcel som sa pripojit na E2 sat Gigablue open ATV 7.2 z vonkajsej ip adresy, kde som chcel streamovat do telefonu. Pouzival som aplikaciu gigablue, ale aj dreambox. Cez domacu Wifi sier vsetko slape ok. Tak som nastavil na Routri od telekomu smerovanie portov na ip adesu primaca. spravil som aj dns, aby som mal akutalnu ip. Nastavil som aplikaciu a pekne som sa pripojil, dal som tam len dns, adresu a vsetko slapalo. (Wifi som vypol ). Dosatal som sa na OpenWebif a pekne som sledoval co som chcel. No na druhy den, bez akychkolvek zmien to uz nejde a nedokaze sa pripojit. Skusal som robit vsetko nanovo a uz sa mi to neda. Nestretol sa s tym niekto? Pripadne nemoze to robit router od telekomu?

Nemate
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od mfpman »

Telekom standardne nic neblokuje. Ale nechapem vobec co cakas ze ti tu niekto vyvesti kde mas problem?
To nemas sedliacky rozum a nevies si to overit sam? (Nastavim zapnem mobil data a skusam a snad do 10min musis vediet co je zle)
Dreamplex 8000
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od ctiforum »

Ake mas pripojenie od Telekomu? Co som riesil veci u znamych s DSLkami od T-comu, tak sa niekedy zmeni IPcka aj 2x za den. A mari sa mi, ze pri restarte routra som dostal vzdy novu IP. (V konecnej faze to nevadilo, v sieti bol zaveseny daemon, co dotazoval DynDNS, takze domenovy zaznam/IP bola vzdy aktualna).
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od Brandy20 »

Router som restartoval x krat, dns na ine domace zariadenie ide - používam home asistant a to funguje v pohode. Moja otazka bola skor pre tých, ci sa niekto s tým nestretol, a nebolo treba nieco nastavit v enigme.
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od EnoSat »

ak si si to nezahesloval, tak si to mozno niekto upravil "k obrazu svojmu"
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od mfpman »

Ked ti to raz ide a na druhy den nie tak co s tym ma enigma? Kedze opat sedliackym rozumom si overim ci mi enigma fici po lokalnej sieti a ked ide tak je jasne ze ti nejde nieco medzi logika nepusti (zenska niesi tak by si nejaku mal mat, zeny s tymto maju zvacsa problem).
Dreamplex 8000
r3ady
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 30.leden 2007 - 19:52

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od r3ady »

zdravim chci se zeptat nemá někdo link nebo návod jak na toto téma krok za krokem ?
brzy mě to čeká, budu mít internet z dostatečným uploadem na sledování satelitu z venkovní ip, tak to chci ze studijních důvodů vyzkoušet.
ip sdílená takže asi ten inadyn v satelitu nějak nastavit + průchod routrem. kdyby měl někdo nějaký lidský návod tak mě i ostatním ušetří moře času na metodu pokus omyl ... :D
před x lety jsem to zkoušel a nakonec to i šlapalo, jenže v hlavě z toho nic nezůstalo ...
samozřejmě jsem hledal zde i jinde ale nějaký all in one postup jsem nikde nenašel
předem díky za linky a rady :)
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od Spacer »

Nie je lepší nápad, ako pripraviť návod pre všetkých, čo nič netušia, aby si mohli púšťať streamy do internetu a postupne boli registrovaní v doplnkoch ala Bextr a mohli sa tu potom množiť otázky - prečo sa mi zmenilo nastavenie Oscamu? prípadne: prečo mi vyrabovali bankový účet? ;-)

Našťastie väčšinu chránia internetoví provideri tou zdieľanou IP, kde bez ich povolenia neurobíte nič.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
matko33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.září 2023 - 10:37

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od matko33 »

Ako sa da vyrabovat ucet cez enigmu navyse ked vtup do ibankingu musim potvrdit cez telefon, co je uplne odlisna a nezavisla cesta?
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od EnoSat »

Kedze mas box zapojeny v domacej sieti, tak neni problem sa dostat cez neho k dalsim zariadeniam v sieti (ale v podstate len staci odchytavat komunikaciu z routra)
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
matko33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.září 2023 - 10:37

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od matko33 »

no neviem, odchytavat komunikaciu do banky z routra kde je sifrovana komunikacia nedava velky (ziadny) zmysel

vdaka kovidu a zelenym pasom som sa oboznamil so sifrovanou komunikacou, vymenou klucov atd, davam do pozornosti
"eliptic curve cryptography"

ani na verejnej wifi neodchyti nikto nic ak je sifrovana komunikacia uz z mobilneho zariadenia, ine je to, ak pakety idu nezasifrovane ale to uz davno nie je pravda
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od VTronik »

Cílem není odchytávat komunikaci, ale napadnout zařízení (počítač). Potom totiž nemusí nic odchytávat, natož dešifrovat. Bohužel k tomu právě přispívá neznalost a důvěřivost uživatelů.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
matko33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.září 2023 - 10:37

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od matko33 »

V najlepsom pripade sa dostanes do webif oscamu kde mozes pomenit jeho konfiguracne subory, a co potom dalej?
Enigma2 nie je router, nema ziadne moznosti presmerovania paketov
A pokial nepoznas heslo pre ssh tak sa nedostanes do linuxu prijimaca

Edit: myslim ze pre tych co chcu streamovat cez internet by bolo riesenie pouzit oscam "binarku" bez webif interface-u, myslim ze je taka moznost pri preklade tento modul vypnut, a oscam konfigurovat lokalne cez textovy editor, pripadne nakonfigurovat cez oscam s webif a totom zamenit "binarku" bez webif
matko33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.září 2023 - 10:37

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od matko33 »

r3ady píše:zdravim chci se zeptat nemá někdo link nebo návod jak na toto téma krok za krokem ?
brzy mě to čeká........
Ako prve musis zistit ci mas verejnu ip, staticku ci dynamicku je jedno akurat pri dynamickej musis aktualizovat ip pre zmene

Prvotny test: router od ISP ti asi dava lokalne ip adresy v rozsahu 192.168.xxx.xxx
Musis sa prihlasit do routra asi na adrese 192.168.1.1, tieto info najdes na nalepke na routri aj s heslom
Pozries aku ma ip adresu router
Potom s hocijakeho zariadenia pripojeneho na router (pc, mobil) spustis v browseri whatismyip.com alebo hocijaku inu ktora ti ukaze tvoju ip pod ktorou si viditelny na internete
Ak nie su adresy totozne tak nic nevymyslis...
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od sanchez13 »

matko33 píše:V najlepsom pripade sa dostanes do webif oscamu kde mozes pomenit jeho konfiguracne subory, a co potom dalej?
Enigma2 nie je router, nema ziadne moznosti presmerovania paketov
A pokial nepoznas heslo pre ssh tak sa nedostanes do linuxu prijimaca
To si teda na poriadnom omyle. Enigma2 stb mozes kludne porovnat s akymkolvek PC, na ktorom bezi linux. Navyse v settopboxoch sa velmi so security neparaju a takmer vsetko bezi pod root uzivatelom. Takze staci akakolvek zranitelnost, ktora je vacsinou znama a ten kto chce sa celkom lahko stane root-om. Tym padom ma plny pristup na stb a odtial do celej tvojej domacej siete.

Jedine zabezpecene riesenie ak chces pristupovat na stb z internetu je rozbehnut si na tvojom routri napr VPN server a pripajat sa do svojej siete a aj na stb cez VPN. Ja osobne pouzivam OpenVPN, ale je na tebe, ktoru si vyberies.

S.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
matko33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 04.září 2023 - 10:37

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od matko33 »

Aku zranitelnost mas na mysli?
Pokial nevies root heslo ako chces prevziat kontrolu nad stb (linuxom)?
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od slax78 »

sanchez13 Môžem použiť VPN v E2 boxe aj keď nemám verejnú IP a porty sú zatvorené u providera ?

all Najhoršia hrozba pre E2 boxy sú tie rôzne backupy .
Tam nikdy neviete čo je “skrite “ a staci keď si doplnite do Oscamu dáke prihlasovacie údaje pre rôzne servery už to putuje vonku .
Ďalšia hrozba sú tie free test servery , kde Vám dajú ochutnávku a už sa skúšajú logovat na vás box ( sám so to zažil ) .
Odporúčanie je používať VIP uzavrete skupiny alebo osvedčených poskytovateľov cardserver .
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 106
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od sanchez13 »

slax78 píše:sanchez13 Môžem použiť VPN v E2 boxe aj keď nemám verejnú IP a porty sú zatvorené u providera ?
Ak chces pouzit vlastny VPN server potrebujes bud verejnu IP, alebo sa dohodnut s poskytovatelom, aby ti nejaky port forwardoval a potom musis pouzivat ten port. Verejna IP ti staci na jednej strane, na druhej, kde bude len client, nepotrebujes verejnu IP.

Ak nemas moznost dohodnut si s providerom nejaky port forward, tak uz zostavaju len poskytovatelia VPN. Tam je to ale u tych doveryhodnejsich casto platena sluzba.

S.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od slax78 »

Môžeš mi napísať viac ?
Len rozmýšľam či ta platený VPN nebude ten istý poplatok ( ak nie viac ) ako chce môj provider za verejnú IP s otvorenými portami .
Ale zase tunel VPN <->VPN bude kvalitnejšie zabezpečení.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 30.září 2023 - 14:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 336
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Pripojenie na sat s Enigma2 vonkajsia IP

Příspěvek od ctiforum »

A n2n si skusal (teraz vo verzii v3)? Aj to je moznost, ked nemas verejnu IP. (alebo aj ked mas verejnu IP... :-)
Funguje jaxvina aj na streaming enigma2 boxu.

https://github.com/lucktu/n2n
....na stranke mas aj adresu supernode , ked si nesplasis inu
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“