OCTAGON SF 8008 4K UHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1756
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

jab píše:mám ještě jeden dotaz,kterým programem dostanu do přístroje pluginy,přes DCC mi to nejde,hlásí mi to chybu
Ak tam máš openatv treba v boxe zadať heslo a potom ho používať zadať s tým čím sa chces do boxu dostať.

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 94#p794894
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

mám PurE2,žádné heslo jsem tam nezadával,jak přes wifi tak přes kabel se na internet připojím,DCC ho dokonce najde ,problikne spojení a po chvilce to hlásí chybu
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 326
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od baranček »

Je to jednoduché v DCC treba použiť heslo pure2 konkrétne u tejto image
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od kacer74 »

A nebo prave zadat v nastaveni siti ...
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

georg11 píše:Za vyzkoušení určitě stojí i Satdreamgr-6. Je na bázi openPLi.
vyzkoušel jsem ho a nakonec asi nějakou dobu zůstane v mém přijímači,openATV je asi nejpropracovanější,ale strávil bych u toho hooodně času,je tam spousta nastavení a možností,díky za nasměrování
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

baranček píše:Je to jednoduché v DCC treba použiť heslo pure2 konkrétne u tejto image
díky ,teď už je to i pro mě jednocuché :D
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

mám pro zkušené kolegy (kolegyně)pár otázek,v img jsou pluginy na počasí Foreca a MSN,u Foreca je předinstalováno Řecko a MSN nejde spustit,můj dotaz jak dostanu do Foreca CZ a SK,popř. jak spustím MSN,chce to kód který nemůžu vygenerovat,další otázka,u web kamer je předinstalováno Řecko,jak tam dostanu kamery které chci já a pro dnešek poslední dotaz ,ty tlačítka F1 a F2 na dálkovém ovládači,šlo by k nim přiřadit např.složku oblíbené programy?děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 314
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Spencer »

Zo satdigitalne:
Tak jsem na to přišel je to v etc/enigma2/foreca, otevřít soubor city.cfg v poznámkovém bloku (nebo jiném editovacím programu) a zde dopsat podle dosavadních tvarů město,které chci

např:
Czech_Republic/JihlavaCzech_Republic/Karlovy_VaryCzech_Republic/

Da sa však aj cez DO,v nabehnutom plugine Foreca tuším stlačíš tlač. MENU (alebo OK) a vyberieš ponuknuté mestá, ktoré potom uložíš ako favoritné pod farebné tlačidlo.
Ak ti to nepojde kuknem večer v boxe a napíšem sem.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1102
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

Pokud si dobře pamatuji, tak výběrem přes DO se budou zobrazovat pouze lokace (města), která jsou zapsána v souboru City.cfg. Do tohoto souboru se dají ručně dopsat, jak je uvedeno výše. Tvar je jednoduchý a jasný (textový formát). Například pro ČR takto:
Czech_Republic/Brno
Czech_Republic/Ceske_Budejovice
Czech_Republic/Hradec_Kralove
Czech_Republic/Jihlava
Czech_Republic/Karlovy_Vary
Czech_Republic/Chomutov
Czech_Republic/Liberec
Czech_Republic/Olomouc
Czech_Republic/Ostrava
Czech_Republic/Pardubice
Czech_Republic/Plzen
Czech_Republic/Praha
Czech_Republic/Sokolov
Czech_Republic/Strakonice
Czech_Republic/Usti_nad_Labem
Czech_Republic/Volyne
Czech_Republic/Zlin

Soubor City.cfg je umístěn v /etc/enigma2/Foreca/
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

děkuji jak Spencerovi tak VTronikovi,podařilo se,nejdřív jsem to cpal do City.conf,ale pak jsem zjistil,že je to třeba dát do složky GrekCity.conf,už to fachá
Uživatelský avatar
Steiner
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1141
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Steiner »

"GrekCity.conf" ? , to je čo ? niečo som prespal ?
slovíčko "složky" mi tam tiež nejako nesedí.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2860
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

jab píše:další otázka,u web kamer je předinstalováno Řecko,jak tam dostanu kamery které chci já
Okno/Window
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Satdreamgr/PictureCamera/camera.txt
1_0_19_3EB_101_22BF_EEEE02AA_0_0_0_20200207220311.jpg
Cela obrazovka/Full screen
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extension/WebcamViewer/webcam.xml
1_0_19_3EB_101_22BF_EEEE02AA_0_0_0_20200207220548.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

Steiner píše:"GrekCity.conf" ? , to je čo ? niečo som prespal ?
slovíčko "složky" mi tam tiež nejako nesedí.
v mém img.satdreamgr6 je to tam už nainstalováno,je to asi pro Řeckou lokalizaci,i kamery jsou z Řecka
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2860
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

kedze image vytvara grecky team je to logicke
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2860
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

jab píše:jak spustím MSN
MSN plugin (enigma2-plugin-extensions-weathermsn) sa pouziva pre zobrazenie pocasia v infoliste
1_0_19_3EB_101_22BF_EEEE02AA_0_0_0_20200208091932.jpg
Nastavenie lokality sa robi v Doplnkoch/Plugins
1_0_19_3EB_101_22BF_EEEE02AA_0_0_0_20200208092050.jpg

Kód: Vybrat vše

wget -P /tmp -T2 'http://weather.service.msn.com/data.aspx?weadegreetype=C&culture=sk-SK&weasearchstr=Sliač&src=outlook' -O /tmp/weathermsn.xml
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

chtěl bych poprosit o radu,vítr mi pootočil parabolu tak jsem ji chtěl pomoci pozicioneru doladit,bohužel jsem to pokazil,něco jsem špatně nastavil a teď mi parabola jede úplně jinde,neví někdo jak ji zase dostat na správné místo pomocí pozicioneru
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2860
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

Konfiguracny rezim - Jednoduchy
Rezim - Motor
ak vietor pohol parabolu vpravo ci vlavo tak zmenit Zem.dlzku , ale uz nebudu dotupne vsetky satelity ako ked bola spravne nastavena
ak vietor pohol parabolu hore ci dole tak zmenit Zem.sirku , ale nema to az taky vplyv ako pripad hore
v kazdom pripade je lepsie opravit nastavenie priamo na parabole
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
jab
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 24.červen 2009 - 17:24
satelitni prijimac: vu+ultimo
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od jab »

díky za odpověď,tak jsem zkoušel všechno možné,vypadá to že je motor po smrti,zkusil jsem od známého jiný motor a ten se točí,jen ten můj se nechce hýbat,kontrolka svítí
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2860
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od EnoSat »

poslat reset na odstranenie softwerovych limitov - pripadne ak sa da zmerat odber motoru pri poslani prikazu pohyb , ak je dostupny tak este vyskusat pohyb tlacitkom na motore - inak vymenit
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
kacer74
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 24.červenec 2008 - 17:44
satelitni prijimac: Ariva 4K , Prismcube,dreambox,
Bydliště: Kladno,Prha Z
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od kacer74 »

Udelat hard reset motoru , potom se pokusit znovu nastavit nejlepe na 13e podle meraku ve stavu nula a pokracovat ! Dohledavat co kde a jak se preplo nebo zmenilo muze trvat dlouho a vysledek spise neprijde!
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“