OSCam-SAMUR

Oscam - rady, návody a postupy
Uživatelský avatar
056152
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 12.srpen 2007 - 12:11
satelitni prijimac: AMIKO 8900

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od 056152 »

Zdravím,

Mě se Oscam 11936 SAMUR na totmto stroji nepodařilo do dneška spustit, tak jsem zůstal u verze 11878, která jede velice stabilně.

PROXMOX -> Virtual
Distributor ID: Debian
Description: Debian GNU/Linux 13 (trixie)
Release: 13
Codename: trixie
3 x Octagon SF8008
1 x Octagon SF8008 superme v3

Open ATV 7.6
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Warder »

Samurov Oscam najdete tu na fore - http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?t=79768
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
Danko79
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 12.červen 2011 - 14:07

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Danko79 »

a ktorý na sf8008 a ako? :thankyou:
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Warder »

Na 8008 pouzijes armv7ve a ako ? Nainstaluj si do boxu nejaku verziu Oscamu, zastav ju, prepis BINarku (najdes ju v /usr/bin/) tou od Samura (mozes aj pre istotu skontrolovat ci ma atributy 755) a znovu spusti Oscam.
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
george_jj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.únor 2026 - 18:00

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od george_jj »

Mám druhou kartu IRDETO 0624, tu po ICE a zapisy jsou z roku 2021.
Nedaří se mi ji zprovoznit. Už jsem si půjčil SKYLINK READY přijímač, ale zápisy neprojdou.
Neveděl by někdo, jak zprovoznit 5 let nepoužívanou kartu?
Zaplacená je a je aktivní i s balíčkem SMART
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Warder »

Strc ju do toho Skylink ready zazraku, nastav kanal CT1 a zavolaj s problemom do Skylinku 02/20 250 241 kde im popis dany stav.
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
george_jj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.únor 2026 - 18:00

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od george_jj »

Tak jsem volal na SKYLINK a paní mi poslala "jiný druh zápisu" a rozjelo se to v SKYLINK READY přístroji.
Pak jsem to dal do OSCAM a je to OK.

2026/06/23 08:53:55 08CE2069 c (ecm) test (0624@000000/0000/1F41/58:C21A04CBA977C28C8AE594CB89DB7130): found (216 ms) by M7_CZ_DOLE (lg)
2026/06/23 08:53:55 2A063D74 r (reader) M7_CZ_DOLE [irdeto] test emmtype=global, len=37 (hex: 0x25), cnt=0: written (107 ms)
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Warder »

Super, nech ti to funguje k spokojnosti co najdlhsie. :good:
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
george_jj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.únor 2026 - 18:00

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od george_jj »

9000peter píše: 17.červen 2026 - 20:27 No neviem nebolo by lepšie aktualizovať ja bežím na Samurovom OSCame - 11936-802 - s podporou L2B.
A máme někde pro x86_64?

jinak už zase karta nejde
IRDETO M7
2026/06/24 19:41:51 41B16A28 r (reader) usb [smartreader] Warning: needed try nr 2, next ECM has some delay
2026/06/24 19:41:51 20ABF9D6 r (reader) USB2 [smartreader] Error activating card.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1756
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od 9000peter »

o 8 príspevkov hore :book:
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
george_jj
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 07.únor 2026 - 18:00

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od george_jj »

tak po jednom dni, kdy to jelo, to píše
05:52:49 0B0DDAEF r (reader) M7_CZ_DOLE [mouse] Reader initialized (device=/dev/ttyUSB0, detect=cd, mhz=600, cardmhz=600)
05:52:50 0B0DDAEF r (reader) M7_CZ_DOLE [mouse] card detected
05:52:53 0B0DDAEF r (reader) M7_CZ_DOLE [mouse] Error activating card.

ale v Skylink Ready karta IRDETO M7 jede

ještě z DMESG
[ 221.868178] ftdi_sio ttyUSB0: use of SPD flags is deprecated, ale to by nemělo vadit
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2607
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: OSCam-SAMUR

Příspěvek od Warder »

Skus jej nastavit:
mhz = 369
cardmhz = 369

alebo, kedze ak dobre dedukujem mas ju strcenu v nejakej v citacke Smartgo, skus v tej citacke (myslim vo fyzickej a nie v Oscame) skontrolovat a pripadne zmenit Mode: z Normal na Fixed a pozri ci mas v nej nastavenu Frequency: natvrdo na 6.00 MHz. Spravis to pod Windowsami zo software co sa dodaval k citacke. (smartreader.exe, tusim firma co to vyrabala bola Argolis alebo tak nejak)

Ked ti to uz raz islo tak to musi ist aj potom, ak sa v tom vsak nerypes bez toho, ze by si vedel so robis.
Pretoze zasada 1 vravi. Neryp do toho co funguje ! :D
------------------
Pýtajte sa na fóre a nie v súkromných správach, nech z toho majú prospech všetci.

------------------
Nosce te ipsum.
Odpovědět

Zpět na „Oscam - multiprotokolárny kartový server“